Профілактика карієсу
Причиною появи карієсу є руйнування зубної емалі та дентину внаслідок тривалої дії органічних кислот, що виробляються мікрофлорою порожнини рота. Профілактика карієсу передбачає низку заходів. У першу чергу для запобігання появі на зубах щільного нальоту необхідно регулярно видаляти залишки їжі, що потрапляють у міжзубні проміжки, і м'який зубний наліт, що відкладається. З цією метою рекомендується чистити зуби 2 рази на день, ця процедура має тривати приблизно 3 хвилини. Бажано підбирати щітку середньої жорсткості.
Ще одним способом видалення м'якого зубного нальоту є полоскання рота після їжі та використання зубної ніті для видалення частинок їжі, що потрапили у міжзубний простір. Особлива інтенсивність розвитку мікрофлори на слизовій порожнині рота відзначається у любителів солодкого, борошняного та жирного. Прагніть замінити торт або цукерки, що подаються на десерт, яблуком або морквою.
У профілактичних цілях рекомендується відвідування стоматолога 2 рази на рік, особливо при високій схильності до карієсу та наявності хронічних захворювань. З підвищеною увагою слідкувати за станом зубів необхідно вагітним жінкам та батькам дітей на протязі 3-х років після прорізування зубів (період дозрівання зубної емалі). Частіша санація порожнини рота потрібна і співробітникам кондитерських підприємств, що контактують з цукровим пилом, здатним осідати на зубах. Своєчасне лікування карієсу запобігатиме виникненню надалі багатьох ускладнень, зокрема, періодонтиту та остеомієліту.
Стійкість зубної емалі до ураження карієсом підвищує фтор. Зазвичай цей елемент міститься у достатній кількості у питній воді. Але, якщо його вміст у воді низький, лікар призначає прийом таблеток, що містять фтор, полоскання спеціальними еліксирами, якщо є показання - електрофорез з фтором або аплікації із застосуванням гелю або лаку, що включають фтор. Також можна періодично чистити зуби спеціальною пастою.